Turystyka i Transport

BILETY AUTOKAROWE DO BIRMINGHAM POLSKA ANGLIA

BILETY LOTNICZE DO BIRMINGHAM POLSKA ANGLIA

U NAS KUPISZ SZYBKO I TANIO I BEZPIECZNIE

anglia-autokary

Birmingham to jedno z większych miast Wielkiej Brytanii (drugie po Londynie), położone w jej środkowej części, w hrabstwie West Midlands. Miasto to znane jest głównie jako ośrodek przemysłowy, kulturalny oraz akademicki. A słynie w świecie także z bardziej rozbudowanego systemu sieci kanałów, aniżeli kanały weneckie; Birmingham ma aż około 56 kilometry szlaków wodnych. W czasach historycznych w mieście tym znajdował się obóz wojskowy, a także skrzyżowanie szlaków Europy.

Przez pewien czas miasto pokrywały betonowe drapacze chmur, przez które nadano mu miano betonowej pustyni. W latach 90-tych Birmingham zostało przebudowane i dzisiaj stanowi ono nowoczesny, a przy tym zielony ośrodek miejski. Stara część miasta skupia zabytkowe, budynki o architekturze wiktoriańskiej, zaś na nabrzeżach kanałów miasta kwitnie życie nocne.

W celach komunikacyjnych, w mieście jest bardzo dobrze zorganizowana infrastruktura w postaci węzłów kolejowych oraz drogowych, a także nowoczesnego lotniska. Największe zabytki miasta to: Wieczny Młyn, kościół św. Marcina, Muzeum Miejskie, czy Symphony Hall, a także mall Bull Ring – nowoczesny dom handlowy stanowiący jeden z symboli miasta. Birmingham, ze względu na swoje położone jest również bardzo dobrym miejscem przesiadkowym, pomiędzy Liverpoolem, Londynem i Bristolem.